.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

FIRST NINE WEEKS HONOR ROLL

-A A +A

BEDFORD ELEMENTARY
All A
Third Grade: Miguel Avelar, Hannah Evans, Carson Hackney, Audrey Howerton, Olivia Jones, Ella Knight, Kinley Kunkel, Mitchell Lacefield, Whitnee Louden, Kaden May, Kaylee Payton, Halie Purvis, Maddie Stark, Adelyn Weaver and James Thomas Wilcoxson.
Fourth Grade: MaKayla Abbott, Kylie Aldridge, Keegan Congleton, Danielle Craig, Aleah Cull, Saria DuRoss, Walker Ginn, Lauren Haney, Sydney Howerton, Tate Ogburn, Deylan Phelps, Wilson Raisor, Luke Staley, Hope Staley, Abigail Stewart, Bailey Turner, Cora Villines, Hunter West and Alyssa Wright.
Fifth Grade: Grace Andrews, Megan Gonterman, Kole Hewitt, Kalyann Meece, Jace Ogburn, Macy Stark, Cheyanne Ward, Pierce Wentworth and Shelby Wilscoxson.
All A/B
Third Grade: Reina Beetem, Cameron Belli, Chloe Brewer, Gavin Bryan, Zachary Burkhardt, Hailey Congleton, Christopher Cornett, Dana Frye, Austin Jennings, Shelby McKinney, Mary Jewel Mekara, Luke Mullins, Alison Murray, Jayden Payne, Ebony Pipes, Elizabeth Reyes, Sarah Shields, Jasmine Smith, Jessup Smith, Ciera Stanley, Connor Walker and Roman West.
Fourth Grade: Elise Beeles, Mackynsi Bess, Jadelyn Bratcher, Jacob Brown, Secily Burton, Samantha Callis, Molly Craig, Hannah Daugherty, Alexea Fox, Brady Gross, Shelby Hall, Abby Hall, Tyler Hughes, Coleman LaMothe, Weston Lawson, Shila Ledger, Morgan Mahoney, Christian Parks, Dalton Penick, Sarah Siemon, Chloe Smalley and Roy Wieber.
Fifth Grade: Olivia Arteaga, Olivia Arvin, Ella Beeles, Cameron Bishop, Cameron Blackaby, Preston Branch, Travis Brewer, Mackenzie Cornish, Jaden Gardner, Kaitlyn Harp, Emma Horn, Kaiston Huff, Jaden Jennings, Dylan Jennings, Colin Jennings, Jalen Jett, Kaylah Jett, Ryan Long, Tanner Morris, Desirae Paris, Maggie Payton, Mason Powell, Bryce Rose, Alex Seward, Tucker Smith, Marissa Snow and Noah Sutherland.

MILTON ELEMENTARY
All A
Third grade: Alivia Adams, Bailyn Clifford, Aubree Craig, Anneliese Crumley, Kameron Duke, Emma Ginn, Piper Howdeshell, Maddie Isley, Gracie Jent, Dustin Meadows, Destiny Mizell, Max Pyles, Nathan Sharp and Jeffrey Ward.
Fourth grade: Colton Auxier, Arianna Blair, Chloe Boehnlein, Kagan Craig, Brody Cull, Kaci Huff and Morgan Overton.
Fifth grade: Kailey Burns, Dylan Chandler, Jackson Consley, Ryan England, Brook Liter, Drake Norris, Jesse Peak, Austin Rowlett, Maggie Stevens, Allie Wilberding, Eliza Weston and Shelby Wood.
All A/B
Third Grade: CJ Ashcraft, Raymond Chapman, Katie Craig, Brayden Crumley, Corbin Ginn, Maggie Ginn, Samuel Gray, Kyle Green, Tesla Hardin, Caden Heilman, Damien Johnson, Harmony Johnson, Ethan Jones, Hailey Knox, Cadence Long, Jerzey Miller, Brian Morrison, Maddie Nixon, Bray Taylor, Myles Tilley, Alex Walker, Kendra Wynn and Ally Zuckschwerdt.
Fourth grade: Jordan Brierly, Noah Burkhardt, Adam Courtney, Savannah Crawford, Alivia Daniel, Andrew Dobbs, Harrison Felts, Bryce Manning, Bella McDole, Andrew Meador, Bailey Nichols, Sada Pender, Logan Quiroz, Mitchell Sparks, Sean Spurr, Tayten Vonch and Chaynon Wynn.
Fifth grade: Brayden Brown, Elly Buchanan, Nick Center, Michaela Hines, Abby O’Brath, Brooklyn Sachleben, Alexis Smith, Kate Stevens and Trenton Stockdale.
All B
Third Grade: Brayden Tolliver.
Fifth Grade: Liam Gates and Austin Patrick.

TRIMBLE COUNTY MIDDLE SCHOOL
All A
Sixth Grade: Jarod Ashcraft, Russell Crawford, Jessey Givson, Elisabeth Goodin, Mackenzie Herman, Quentin Huff, Dylan Jones, Alex Nichols, Jacob Perry, Wyatt Potter, Alexis Rodriguez, Hayley Snelling and Samantha Wright.
Seventh Grade: Cree Beeles, Jenna Callis, Thomas Cifranik, Ashlynn Cissell, Hannah Congleton, Rebecca Corely, Mary Daigle, Alexis England, Storm Mitchell, Grant Weaver and Breanna Wieber.
Eighth Grade: Preston Allen-Hernandez, Ella Aponte, Jasmine Combest, Nevada Devine, Aubrey Graves, Aaron Haney, Derek Harris, Isabella Hines, Evan Kunkel, Sophia Lathan, Reese Poe, Joe Pollock, Kaelynn Pugh, Brayden Sedam, Daniella Tebib, Karli Tilley, Mary Williamson and Haley Wright.
All A/B
Sixth Grade: Seth Brewer, Austin Cissell, Autumn Colston, Courtney Congleton, Justin Cornett, Destiny Goff, Tyler Harmon, Cody Johnson, Madison Jones, Landry Kelton, Larry Lathan, Ryker Matthews, Jacob Moreland, Megan Moreland, Mark Mullins, Jenna Overton, Abbygail Ponder, Matthew Saylor, Shealyn Sullivan, Mason Tilley, Skyla Vogg, Reece Webster, Sherry Wynn, Zoey Yeakey.
Seventh Grade: Matthew Boyle, Logan Clifford, Lilly Craig, Austin Cutshall, Bailey Duke, David Duncan, Andrew Edmondson, Dakota Ellegood, Dakota Falconbarry, Brody Fugate, Mercedes Gamble, Zachary Haller, Alyssa Hano, Jacob Horn, Justin James, Will Kunselman, Dane Lacefield, Jessica Liter, Collin Logsdon, Austin McFall, Shane Mills, Tesia Mitchell, Duncan Ralston, Hayli Smith, Victoria Smith, Evan Stevens, Ben Stevens, Landon Sutherland, Laken Taylor, Lauryn Tuttle, Zach Walker, Sandra Washington and Alana Wilson.
Eighth Grade: Rebecca Ashcraft, Kaili Baxter, Jaiden Beatty, Courtney Carson, Bailie Davis, Anastasia Ely, Caleb Fox, Tucker Holmes, Ethan Lauderbaugh, Nicholas McCutchen, Jazzmyne Morales, Shelby Murray, Breanna Neal, Breanna Perry, Austin Roberts, Olivia Seward, Charity Villines, Bailey Westrick and Christian Wilberding.

TRIMBLE COUNTY HIGH SCHOOL
All A
Freshmen: Autumn Ames, Tessa Chilton, Samuel Frye, Chandler Howerton, Kayla Jones, Kallie Kaufman, Deborah Payton, Cameron Poe, Destiny Potter, Andrew Pyles, Jenna Rowlett, John-Michael Sachleben, Kate Staples, Maranda Ward, Zachary Wright and Adam Young.
Sophomores: Brantley Barnes, Naidelyn Cabada, Amber Cissell, Mila Consley, Alex Dixon, Robert Dunaway, Katherine Gonterman, Danielle Hereford, Brennan Kunkel, Miranda Lewis and Gabrielle Murray.
Juniors: Ashley Brierly, Dakota Brown, Tanya Cifranik, Courtney Clifford, Sidney Gossom, Brian Haney, Bo Hawkes, Chad Massie, Chaylen Sedam, Emily Tingle, Megan Turner and Megan West.
Seniors: Christian Apel, Conner Ball, Olivia Cooley, Charlton Davis, Brittany Garrison, Kiersten Ginn, McKenna Ginn, Erin Gonterman, Micah Hess, Erica Selmer and Ashley Thomas.
All A/B
Freshmen: Shelbe Black, Anissa Blair, Trevor Browning, Brady Callis, Kaylee Clifford, Ellen Cunningham, Nicholas Drake, Nathan Gibson, Hayley Goff, Makayla Hall, Andrew Hereford, Carrie Hornback, Andrea Huff, Dawson Hughes, Katie Klein, Emily Line, Donovan Liter, Halee Luellen, Ian Reams, Hogan Ritter, Lena Staley, Marcella Thomas and Katelyn Via.
Sophomores: Abigail Armstrong, Emily Ashcraft, Cody Branch, Calvin Brown, Morgan Chappell, Rhiannon England, Colton Fox, Kalani Groves, Lyndsie Halloway, Destiny Harp, Robert Harris, Raymond Huff, Evan Hunt, Morgan Kreiner, Eli Moreland, Alesha Proctor, Angela Rayburn, Joshua Rexroat, Kastodra Roark, Christopher Sanders, Evan Simmons, Jamie Smith, Sable Smith and Dylan Spurr.

Juniors: Matthew Abel, Wyatt Adkins, Mayra Avelar, Kayla Baker, Logan Black, Tailor Brewer, Rebecca Brown, Nicholas Clifford, Miranda Combest, Joshua Creech, Shayla Crumley, Ashby Drake, Madelyn Durand, Savannah Hines, Raven Hudson, Stephen Kunselman, Brady Mahoney, Jonathan Marsh, Colin Overton, Antonia Pollock, Daniel Ramsey, Daniel Rector, Darrian Roberts, Michaela Roberts, Destiny Schroeder, Cade Thornsberry, Sydney Weaver, Hannah Whitaker and Lori Whitehead.

Seniors: Kimberly Abbett, Whitney Boatman, Courtney Buchanan, Conner Beard, Kackery Beard, Alexandria Cissell, Marcus Cooley, Cody Dean, Jessie Dunlap, Bradley Ginn, Nicholas Graves, Gage Holmes, Alexandra Lawhorn, Donna Lewis, Aaron Lloyd, Savannah Moore, Rachel Moreland, Logan Morgan, Meaghan Morgan, Kelsey Mullikin, Samantha Nolot, Colton Perry, Heather Puckett, Olivia Rexroat, Tray Robbins, Leebria Sammons, Blake Spurr, Tevin Taylor, Tara Tribble, Haley Weist, Kelsey Willett, Ryan Wright, Andrew Young and Johnny York.